Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Kalevi Kammerkoor läheb Laululahingusse vol 2

Julge laul

Laululahingu blogi

Kalevi Kammerkoori astub ”lahingusse” teistkordselt ning omab seega kaasvõitlejatest mahukamat kogemustepagasit. Tegemist on segakooriga, kus laulab ca 60 eri vanuses lauluhimulist meest-naist. Koori juhib väsimatu Erki Meister. Koos käiakse juba üheteistkümnendat aastat. Ametitelt on kooris kõige enam juhatajaid, järgnevad raamatupidajad, unistuste elluviijad ja vabakutselised kreatiivikud. Koor ei rahuldu oma esinemistes ainult vokaalsete võimete näitamisega: koori ridades on andekaid pillimehi, liikumisjuhte, kunstnikke, lavastajaid ja filmitegijaid, kes ei hoia oma võimeid vaka all. Repertuaaris on nii maailma kui Eesti koorilaulu klassikat ja kaasaega, ilmalikku ja vaimulikku muusikat: Mozart, Beethoven, Buxtehude, Kreek, Sisask, Tormis ja meie enda Erki Meister.

Proovi teeb koor kord nädalas. Kaks korda aastas kogunetakse laululaagrisse. Koori võluvaid esitusi on nautinud ja tunnustanud ka piiritagune publik Inglismaal, Venemaal, Ameerikas, Hispaanias, Saksamaal, Ungaris, Horvaatias, Valgevenes, Ukrainas ja Moldovas. Lätis ja Soomes ka.


3. mÄrts

Pärast tegusat (ja kaunis väsitavat) laululaagrit tabas meid järgmisel teisipäeval proovis ootamatu üllatus, kui kaamerate ja mikrofonidega seltskond saabus  koori prooviruumi. Need lauljad, kes ka aasta tagasi kooris laulsid, said aru, et tegu on järjekordse Laululahingu võttetiimiga. Anu Välba kelmikast naeratusest võis välja lugeda positiivset sõnumit Laululahingus osalemise kohta. Koori president luges pidulikult ette Tarmo Leinatamme ametliku kutse 4. aprilli saatesse.

Kooriliikmete nägudelt peegeldusid erinevad emotsioonid. Uus väljakutse saabus meile ajavahemikul, kus koori ootasid ees juba mitmed teised väljakutsed. Ilmselt on väljakutsetel huvitav omadus kuhjuda. 18. märtsil tuleb koos Jaapani kooriga Estonia kontserdisaalis ettekandmisele Beethoveni 9. sümfoonia, sellele järgneb suusa- ja laulureis Soome. Päev enne Laululahingut on koor taas rivis oma traditsioonilisel kevadkontserdil, mis sel aastal tõotab tulla eriti sulnis. Siinkohal koori juhtkond tänab kõiki kooriliikmete peresid mõistva suhtumise eest :)

Saime meie arvates koorile meeleolult ja stiililt sobiliku laulu. Intervjuudes jäi kõlama küsimus, miks me sel aastal uuesti tulime. Muidugi me ise arvame, et oleme maailma parim koorikollektiiv, aga tegelik põhjus peitub ilmselt selles, et eelmisel aastal jäi meie potentsiaal ühe saate jooksul Eesti rahvale lõpuni avamata. Oleme ju tegelikult Rahva(lt-Rahvale) Koor, mitte mingi projekt.

Kalevi Kammerkoorist tulevad lahingusse ainult ässad! Mingi selginemine võimalikest tulijatest toimus juba jaanuaris eelvideo tegemise ajal. Kõik osalejad notivad lahinguväljal vastaseid täie rõõmuga!


10. mÄrts

Kes on Maria Louisa?

Mis suhe oli Jaškal Maria Louisaga? Kus ja millal ta teda kohtas? Ja kas see on ikka kena, et naistepäeval meie koori mehed selle tundmatu tibi järele õhkavad? Sellise laulu ja emotsioonidega pidime 08.03.2009 toime tulema.

Dirigent Erki oli täis positiivset energiat ja dancing queen Ave alustas nii hoogsalt, et kui me paar nädalat harjutame, siis suudame 04.04 juba stuudios spagaati teha. Eelmisel aastal oli meie jaoks kõige valulikum Salleri laulu "Jalgpall on parem kui seks" sõnade õppimine. Arvatavasti palkame koheselt mälutreeneri. Ja siis on veel vaja stilisti ja juuksurit ja meikarit. Tühja sest laulust- oluline on välimus!

Mehed on meil suurepärased- nii mõnigi annab Joala mõõdu välja, eriti lokkide osas. Nii nunnud. Ja laulavad ka ilusasti. Proovi lõpuks andestasime neile selle väikese kõrvalehüppe Maria ja Louisaga. Pealegi võlusid nad kusagilt välja tulbid meie jaoks. Teadagi, lilled on ju tee naise südamesse.

Kokkuvõtteks tähendab hetkel kammerkooritamine seda, et kohtume sel nädalal 4 korda erinevatel põhjustel. Laupäeval näiteks kehastume nunnadeks. Miks? Sellest juba edaspidi.

Mis mind seob nende inimestega? Ma usun, et see on armastus. Esimesest silmapilgust.
Helisev tervitus Kalevi Kammerkoorilt kõigile!

Ilvi


16. mÄrts

20 päeva lahinguni

Palju õnne Eesti vanimale segakoorile ja tulistele tangotantsijatele! Oli suur mõnu teid telerist jälgida. Nordeale ja Endrikule soojad tervitused kalevlastelt. Muide, teie dirigent Endrik on väga andekas distsiplinaator- ta suutis isegi meid vaikima sundida ja veel oludes, kus tal endal hääl täiesti puudus. Ühesõnaga, ärge temaga jamage :). Ja laulge ikka edasi!

Üks väike täpsustus siinkohal. Kalevi Kammerkooris ei laula ühtki kommivabrikanti, küll teeme me proove Kalevi Spordiseltsi ruumides ja meil on tenor Kalev. Et ärge tulge meilt komme lunima siis.

Pühapäeva õhtupoolik läks jälle tantsu, laulu ja naeruga. Räägin meie järjekordsest lahinguproovist. Esimeses reas on tõelised graatsiad. Teine rida pingutas ka vingelt. Selja taha eriti ei näe, sellepärast ei tea ka, kuidas karudel tagumistes ridades läheb. Erki muudkui innustab meid ja kiidab ja seda on meil väga vaja. "Maria Louisa" on just selline laul, millesse kõik nõretavad tunded panna. Ühesõnaga- kui paneme vaatajad nutma, siis oleme õnnelikud.

Homme kohtume Kando No Daiku kooriga Jaapanist ning anname viimase lihvi Beethoveni 9. sümfoonia uhkele finaalile "Ood rõõmule", mida esitame juba kolmapäeval. Laval säravad solistid Mami Koshigoe (sopran), Akiko Ogawa (alt), Masatoshi Uehara (tenor), Masakazu Sano (bariton), ning Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester Jaapani dirigendi Yukio Kitahara juhatusel.

Olete kõik oodatud Estonia kontserdisaali juba 18.03 kell 19.00,
et osa saada Ludvig van Beethoveni 9. sümfoonia d-moll ettekandest!

Laulmisteni siis!

Ilvi


23. MÄRTS

Alleaa, alleaa!

Nii, jaapanlastega laulud lauldud. Tore oli see nende askeldamine. Esmalt moodustati sedelite järgi grupid- 150 cm, 150-160 cm, 160-170 cm ja üle 170. Nad muidugi naersid meid, sest oli terve rida naisi, kes jäid just selle viimase sildi juurde seisma. Varjasime ka nende tillukesed mehed ära. Tore oli kuulda nende solistilt, et üks Eestisse tuleku põhjuseid oli teadmine, et meil siin on Euroopa kauneimad naised. Huvitav, mida Eesti mehed Jaapanis räägivad... Ühesõnaga Beethoveniga on nüüd selleks korraks kõik. Tänud rohkearvulisele publikule!

Pühapäeval harjutasime kostüümidraamat Laululahingu jaoks. Oli värvikas ja põnev. Siis jätsime poole kooriga hüvasti. Lumehoolikute seltskond asub juba homme teele mägesid vallutama. Kuna tegemist on SOPSU ehk sopranite suusareisiga, kuhu siiski kõik häälerühmad kutsutud, siis anname Kuusamo kontserdimajas 25.03 ka kontserdi. Hirmsuurest segakoorist jagub sealsele lavale lauljaid vaid kahekordse okteti jagu. Iseenesest jälle väljakutse meile. Lumeväljadel tuhanded hõiked, talverõõmudest ülev on meel... Usun, et laulame seda teel Rukale.

Eestimaa aga ootab kevadet. Kuulake, kusagil seal taeva all ta ju ongi. Nendes rõõmsates trillerites.

Uute rõõmsate kohtumisteni!

Ilvi


31. MÄRTS

Rõõm taas kohtuda!

Tõime teile Rukalt päikese kaasa. Puhkamine oli väsitav, sest vallutasime mägesid 4 päeva, kelgutasime, sõitsime murdmaad, mõned käisid katuseid mööda ja laulsime ka. Seda viimast nii iseenda kui Kuusamo rahva rõõmuks. Oma lihtsameelsuses arvasime, et kolmapäeval kell 18.00 on inimestel muudki teha kui koorilaulu kuulata, aga eksisime. Suurepärase akustikaga kontserdisaalis istus pea 200 kuulajat. Ja ära nad ei läinud enne lõppu. Ausalt. Olime tõesti vaprad, sest suure koori asemel ansamblina esinemine pani meid kõiki proovile. Kõik läks hästi- saime kiita. Rutt ütles, et sai kontserdielamuse. Eriti meeldis talle U. Sisaski“ Püha“. Erki ja Sten korraldasid meile ka imearmsa lembelaulude tunni. Aitäh neile sulni muusika eest keset lumist vaikust!

Üks on nüüd selge – Laululahingu saatesse murtud kontidega me ei tule. Saadud sinikad peidame ka ära. Meie reielihased on nüüd treenitud tantsuks ja oleme lahinguks valmis. Kuigi ütleme pigem nii – rohkem kui lahinguid, vajab maailm armastust!

03.04 kell 19.00 anname kontserdi Matkamajas. Kõik on oodatud ja palutud!
Vaadake ja kuulake meid siis 04.04 juba ETV kanalil!

Sõbralikud tervitused WAFile ja Haapsalu Kammerkoorile!

Ilvi


3. APRILL

Ahoi, laulusõbrad!
Tuleb päikseline päev telemajas, arvan ma. Kuigi me sealt vist välja ei pääse, siis kõik need toredad inimesed ja kaunid laulud toovad kevade ja rõõmu. Tahtsin veel öelda, et Kalevi Kammerkooris on lauljaid kogu Eestist: vahva setujuurtega Aivar, järvamaa kaunitar Piia, Erki pesitseb suviti Haapsalus, Irka südames on Hiiumaa, Tõnu tantsib ja puhub pilli Raplamaal, mina tulen otse Vändra karude keskelt jne.

Eestit me armastame ja juba kolmandat suve asutame ennast laulureisile just sellel imelisel maal..

Meie kogemus Laululahingust on igati positiivne. Publikumenu üle me kurta ei saa, meid tuntakse ja teatakse. Oleme tänulikud oma fännidele ja ootame nende ridadesse täiendust.

Täna kell 19.00 anname kontserdi „Kõik on kokku unenägu“ Matkamajas. Seegi pole mitte tavaline, vaid täis ootamatusi.

Ja homme oleme nagu kõpsti telepurgisJ. Lubame teile vahvaid üllatusi.

Muusikaliste kohtumisteni!

Soojade tervitustega,

Ilvi


4. APRILL

Miks ma lÄhen lahingusse!
Autor: Roomii Antroll

Me kammerkooril
aja jooksul kogunend
strateegilisse arsenaali
vilistamata viise,
laulmata laulusi,
mängimata nootisi,
tähelepanemata märkisi,
väljaütlemata sõnu,
täispuhumata pause ja
igatsugu muid
muusikali värkisi.

Loetlet hulgas kõige rohkem
vist on mi- bemollisi,
ilma hääleta on jäänud
alumisi sollisi, häbelikke faasid-laasid,
kraaksuvaid ja põrisevaid reesid
üks habemega do,“ ta on veidike Ohhoo“!

Aunastele teadmiseks!Maire!!
Meil on põues rohkem svingi
kui Sul kodus leidub kingi.
Kingituseks toome Sulle
lillelapsepoosi
ehkki seljataga on meil
mitu punast roosi!!!

Aarne Saluveer – ei mahtund
kahjuks laulusaani.
Lohutuseks selle eest
teeme talle
kummarduse maani!

Tähtsalt noodijoonel
külili on Eri Klas.
Sealt ta meie laulu uurib:
kvintisid ja sekstisid,
musikaalselt luurib,
sekka vahel pilguga,
kammerkoori neide
kavalalt ta puurib.

Kes on märkimata jäänud?
Leinatamme Tarmo,
meil on Marke Tarmo,
tekstid Heldur Karmo.
Teleramm Anti Kammiste koos bändiga -
jõudu neilegi ja ikka
vähem möla, pikem samm!!!


7. Aprill

Lahinguliste poolt saadetud emotsioonide kokkuvõte läbi Anneli kirjapulga


17. aprill

Vidiit, vidiit!
See on katkend Erki kirjutet koorilaulust “Linnud“, mida täna Estonia Kontserdisaali laval esitame. Käimas ju Tallinn 2009 koorikonkurss. Astume üles ka rahvalaulu voorus. Ja õhtul anname kontserdi Matkamajas.

Siinkohal üks väike vastuväide Maire Aunastele, kes nautis Piia tehtud “konnahääli“ Pärlipüüdjas. Meie tahtsime ikka laulu ilmestada kajakakisaga.

25.04 on lahingukoosseis taas teie ees Korstnapühkijaga. Praegu korjame Tallinnas tegutsevatelt selle ameti pidajatelt usinasti nööpe, et ikka õnne oleks.

Päikesepaisid kogu Eestimaale!

Ilvi


21. aprill

Hipijee!
Tänane proov oli laulupeohõnguline. Üllatasime dirigenti oma suurepärase muusikalise mäluga. Oleme vist viimane koor, kel oma peovalmidus veel demonstreerimata. Loodame igal juhul, et austet komisjon on pühapäevases hardas meeleolus ja armastab meid esimesest silmapilgust. Siis tuleb juulis pidu ka meie õuele.

Meie hipikommuun on saanud 2 lapse võrra rikkamaks. Õnne Evale ja Maile! See on väga lihtne – igas kuus 1 laps.

Tallinn 2009 konkursipäeval kohtusime eelmise aasta vastastega Pärnust. No pole seda vaenu kuskilt võtta. Ikka nagu omad pigem, sai seal saates ju koos higistatud. Ja Suisapäisa oli hiilgav. Me tuleme loomulikult Kooride Olümpiale Türil, mida tahes te siis seal ka plaanite – kargame kasvõi üle aia võidu. Konkursilt suutsime rahvalaulu voorus liiga kiiresti laulda ja tantsida ning teenisime nii 1 miinuspunkti, muidu oleks auväärne III koht meie olnud. Üks tähelepanek veel: nii palju tantsivaid koore pole minu silm küll kunagi sellel üritusel näinud. Ma usun, et need on teleshow mõjutused.

Vaatasin just ilmakaarte ja väidan, et 25.04 tuleb telemajas ilus soe päev. Gaili spioneeris Lasnamäe bussis ja kuulis pealt järgmisi kõnekatkeid – "kui me edasi saame, läheb jamaks", "majast välja ei saa päeval, sest proovid on", "laupäevani on meil iga päev proov", "riiete ja meigiga on peaproov" jnejnejne.

Ma ka piilusin vastaseid ja teen nüüd natuke Aunastet – no vaat, mulle meeldib selles Tartu kooris tagumises reas poiss, kellel on niiiiiiiiiiii pruunid silmad ja niiiiiiiiiiii tumedad juuksed ja kes laulab nagu ingel. Ja selles euroopalikus kooris avaldab mulle muljet see, kui kultuursed nad on.

Igal juhul vastastega meil veab – näevad nunnud välja, triigitud, pestud ja kammitud. Arvatavasti ei ropenda ja ei sülita maha ka. Ühesõnaga – rõõmustame juba ette kohtumise üle teiega.

Sirje tahab kõigile öelda nii: “Raske on minna lahingusse, sest me ei ole üldse sõjakad, südames oleme pigem veendunud patsifistid. Aga kui võitlema peab, siis laulurelvaga – nii on kõige vähem kannatajaid. Ja laululahingus võidavad tegelikult kõik.“

Pärast eelmist saadet saime kuhjaga kallistusi ja kiidusõnu. Oleme sel laupäeval jälle teie meelelahutajad – naerge ja nutke, laulge ja tantsige teleri ees. Peaasi, et olete seal kusagil olemas.


 

<-<- Tagasi

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
28.09.2010