Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Beethoveni 9. sümfoonia „Ood rõõmule“

18. märts - Beethoveni 9. sümfoonia „Ood rõõmule“ Estonia kontserdisaalis
Eesti Noorte Sümfooniaorkester, Kalevi Kammerkoor, Kando No Daiku koor, solistid Mami Koshigoe (sopran), Akiko Ogawa (alt), Masatoshi Uehara (tenor), Masakazu Sano (bariton), dirigent Yukio Kitahara (Jaapan).


Tahaksin jagada muljeid Eesti Noorte Sümfooniaorkestrist, kellega meil oli au koos esineda.

Tegemist on täiesti nauditavalt mängiva seltskonnaga. ENSO näol on meil olemas tubli järelkasv Eesti kõige parematele sümfooniaorkestritele.

Kõige positiivsema mulje jätsid muidugi keelpillimängijad, eriti tshellorühm - Eesti kohta haruldaselt hästi kokku kõlav ja nüanssideni puhtalt mängiv. Sama võiks öelda ka viiulite kohta, kuigi fraaside alustamine samalt noodikõrguselt alati ei õnnestunud. Vaskpillid kõlasid puhtalt ja kirkalt, erilised kiidusõnad metsasarvele.

Kui üldse norida, siis väheke dissonantsi tekitas väheke häälest ära klarnet, eriti vioolade taustal, kelle kindlameelsus oli kiiduväärt. Kui proovis tundus veidi probleeme olevat puhkpillide rütmiga, siis kontserdiks olid vead parandatud ja tulemuseks oli võrratu esitus.

Küllap esinemine täpselt ja ilmekalt juhatava dirigendiga andis andekatele noortele mängijatele julgust ja hoogu juurde, sest ei märganud eestlaslikku ümaraks kippuvat rütmi. Orkester mängis ärksalt ja nüansirikkalt.

Meeleldi esineks veel koos selle orkestriga.

Toivo


<-<- Tagasi

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
28.09.2010