Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Laululaager Kärus, 3.–4. novemver 2007

3. november

8.30 võtab Kaido L mu Pärnu mnt "Tln-Väike" bensukast peale. Lembi on end mugavalt tagaistmele sättinud ja ajab mullegi une peale. Ilm on suht kehv, lörtsine. Lobiseme terve tee.

10.20 keerame Kärusse sisse. Koolimaja leiame lihtsalt. Esmamulje on positiivne, tundub väga inim- ja lapsesõbralik koht olevat. Rõõmsad värvid ja puhas. Ja peamine – ruumid on soojad. Viin koti suvalisse klassi. Häälte lahti laulmine algab

10.30. Nüüd sajab juba lund, mitte enam lobjakat. Päike piilub härmas okste tagant. Harjutame sopranitega eraldi ühes klassis "Ave Verum'it". Sõnad, mida tekstist arvan mõistvat, on "aqua et sangvine, Jesus, mortis, ave".

Siis laulame jälle üheskoos, kuni köögist hakkavad levima isuäratavad lõhnad. Eva küsib, kas soovin hawaii või itaalia pada? Võtan esimese. Lõhnab ja maitseb hästi, kiitus tublidele kokkadele. Väga paljude nimesid ma ikkagi veel ei tea, tuleb tunnistada. Laulame. Õnnitleme tublit kooripresidenti Evat sünnipäeva puhul.

Pärast satun filmigruppi nr 4, kuhu kuuluvad Irka, Terje, Aivar, Veronica ja toredad aldid, kelle nimesid ma ei suuda hetkel meenutada. Terje filmib metskitsi läbi akna. Vahva asjalik seltskond. Guašš tuleb kätelt hõlpsasti maha, küünealustega on tsipa probleeme. Igavesti põnev vaadata, kuidas Irka kõike lõpuks kokku monteerib. Nagu õhtupoole selgub, on «Ravipildi» idee & teostus nii tasemel, et pälvib ürii poolt, kelle arvamust esindab Kalle, esikoha.

Kõik filmid on huvitavad. On ilusat, naljakat, ootamatut. Marke «Värvide» puhul tunnen miskit Deja Vouz' sarnast. Kus küll…??? Välja mõtlen. Pildid on küll erinevad ja originaalne helitaust, kuid sarnast värvide ideed piltides olen näinud PowerPointis enda meilboxis, saadetuna sõbra poolt «Fw: Junk» Subjecti real ja tuli see vist Luxembourgist. Siiski, üks ei välista teist ja Markel on väga ilus film.

Filmiõhtule järgneb vaba aeg, tants, saun või misiganes vastavalt eelistustele. Karglen mööda põrandat ringi Peetriga, kellega kunagi ühes teises kooris sai lauldud. Tantsima rahvast jagub, aeg-ajalt kaotakse sauna, kööki või välja suitsetama, mõned ka magama. Osa rahvast jookseb aeg-ajalt saunast õue, lumele. Vahepeal käin kuskil klassis laulmas, täitsa tore on …mehed mängivad pille ja rahvas laulab. Kell 4 keerab DJ Ott helid surnuks. See on ilmselge sign, et tuleb end kokku kerida ja öörahule jääda. Klassi uks, kus ööbin, ei sulgu. Teised peale Ingridi ja Kalle magavad. Magamiskotti poen pool 5 hommikul.

4. november

Ärkan pool kuus, tirin endale peale jope, brrr…radiaatorid on külmad.

Ärkan kell 10, olen hetke üksi ning kasutan seda aega riietesse pugemiseks. Uurin, mis klassi uksega lahti? Lembi ja Marju valgustavad mind antud teemal. Süüa ei taha, kuid hommikupuder mustsõstramoosiga tundub keeldumiseks liig ahvatlev.

Kell 11 hakkame taas laulma. Hääl ei vajagi erilist lahti laulmist. Loomulikku kadu rahva hulgas märgata ei ole ning “Peko esä” kõlab minu profaanikõrvule juba üsna kenaste. Ei tea, kas koorijuht Erki on ka rahul? Päike paistab, lumi sulab. Koristame rahvaga klassi. Kõik jääb nii, nagu oli enne meid. Kaido paneb autole hääled sisse, hüvasti Käru.

Kaili

Vaata pilte!Pildid albumis: (Marike, Elo)

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010