Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Presidendi kõne

Lugupeetud külalised, armsad sõbrad, kallid pereliikmed ja koorilauljad!

1998. aastal, kui taastatud Eesti Vabariik oli kestnud napid seitse aastat, jäi reklaamifirma Havera kontorisse pärast tööd tosinkond inimest, keda tulevase Havera Kammerkoori dirigent Erki Meister üle kuulas. Sellise tubli ansambli ja koori vahepeal kõikuva kollektiivina me tookord alustasime. On imetlusväärne, et ajal, mil kõik mõtlesid firmade asutamisest ja kasvatamisest, äri avamisest ja ajamisest, kasumist ja dividendidest, sündis ühes reklaamiettevõttes mitte viski või bridžiklubi, vaid koor, laulukoor, kes oma asutamisaastal ka laulupeole jõudis.

Aga aeg läks, firmainimesed väsisid. Ja nii ilmus 1999. aasta sügisel tikutopsisuurune kuulutus, et Havera Kammerkoor otsib uusi lauljaid. Ja lauljad tulid! Värsket verd ja uusi lauljaid tuli üha juurde, koor üha paisus ning 2000. aastal oli aeg kolida uue toetaja, Kalevi kommivabriku tiiva alla.

Ja siit edasi on tulnud seitse aastat kasvamist ja arenemist Kalevi Kammerkoorina. Oleme reisinud Walesi, Katalooniasse, Venemaale, Moldovasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Peipsi äärde. Oleme võitnud auhinnalisi kohti Lllangollenis, Gus-Hrustalnõis ja Tartus Tuljaku võistulaulmisel. Oleme esitanud rock-muusikali, gospel-missat ja setu oratooriumi, oleme laulnud vanamuusikat ja kaasaegset leedu muusikat, oleme laulnud maailma rahvamuusikat ja eesti heliloojaid, oleme võõrustanud külalisdirigente Eesti tippkoorijuhtide hulgast. Me oleme tantsinud, teinud teatrit, vändanud filme, laulnud ja mänginud ansamblites (ka punkbändides, muide) ja kirjutanud luuletusi, oleme kasvanud loominguliseks Laulvaks Laboratooriumiks. Me oleme kooris kokku saanud, abiellunud ja lapsigi saanud. Me oleme saanud üheks suureks ühte hoidvaks mustlaspereks, kus loomiskihk ning soov muusikas ja ühises elus edasi liikuda karavani üha liikvel hoiab.

Selle eest võlgneme me tänu eelkõige iseendile, kallid koorilauljad, kõigile kes on laulnud ja laulavad Kalevi Kammerkooris täna. Selles on oma osa paljudel tegusatel kooriliikmetel, kes pelgalt sooja pilgu ja aitäh-sõna eest nii palju aega ja energiat pühendavad. Kindlasti on oma panuse siia andnud kooripresidendid: suur tänu, Mari-Liis, Rein, Ülo, Elo, Valmar, ja mina muidugi ka.

Aga ennekõike tuksub meie koori väsimatu mootor peadirigent Erki peas ja südames. Ilma temata oleksid ellu viimata paljud suured ja hullud ideed, sündimata nii tõsised ning kiiksuga ülesastumised, mille kaudu meid nii hästi tuntakse. Suurim tänu Sulle, Erki.

Kalevi Kammerkoor on kümneaastane, kuid ikka alles oma kõrgvormi, oma parimate aastate ja ülesannete poole teel. Meil on käimata Põhjanabal, me pole veel laulnud Linnahallis, meil on esitamata kurguhäälne oratoorium 16-le häälele, me pole kunagi esinenud ka toengseisus seistes. Seega, kulla sõbrad, teha on veel mõndagi. Laulgem, tehkem kunsti ja lapsi ning olgem ikka see koor, kes nii hästi tantsib. Elagu Kalevi Kammerkoor!

Vaata pilte!Pildid albumis: (Riina fotod)

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010