Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Kontsert Paldiski Nikolai kirikus

Ühel vägagi kevadisel ja päikeselisel pühapäeval, täpsemalt siis 15. aprillil, tuli Kalevi Kammerkoorile pähe mõte päästa oma lauluhääl valla Paldiskis Püha Nikolai kirikus. Soovitatavaks transpordivahendiks sihtpunkti jõudmiseks pakuti segasema seltsi eesmärgil elektrirongi. Et teel Balti jaama mitte eksida, kogunesid mõned soovituskuulekad koorikud juba varakult Viru keskusesse, kus hängiti, tšilliti ja varustati end meeleolu tõstmiseks liblikõhupallidega.

Elektrirongile igatahes jõuti ilma igasuguste suuremate sekeldusteta ja sõit sai teoks. Istuti külg külje kõrval, juteldi, naerdi, joodi, söödi, vaadeldi, oldi. Igas järgnevas peatuses lisandus mõni armas koorikaaslane, kuni kokku sai päris kena koosseis, kuigi vähe tenoripuudulik.

Paldiskis ootas meid ees 1842. aastal ehitatud tagasihoidlik väike kirik. Kuulajate ridasid rikastasid lisaks kohalikele pühapäevapidajatele meie sõbrad ja hääleta lauljad, kes ei soovinud kontsertelamusest ilma jääda.

Kontserdikava oli mitmekülgne ja vaheldusrikas, ülekaaluliselt kodumaise repertuaariga, vahele pikitud mõned õigeusu kirikumuusika, pähklitena 19. sajandist pärit Anton Bruckneri vaimuliku ning ungarlase Gyorgy Orbani kaasaegse muusika koorilaulud.

Tasakaalustamaks erinevate häälerühmade kostvust liitusid paar uuendusmeelsemat lauljat baritonide ja altide häälerühmast abistama meie tenorirühma ning kontsert võis alata. Laulda oli hea, kirik oma suurepärase kõlavusega toetas ning publiku silmist ning aplausidest kiirgas soojust ja rahulolu. Nagu vahel ikka juhtub, tekkisid suuremad üksteisemõistmatused koorijuhi ning lauljate vahel selliste „kergemate” lugude ajal, nagu „Mu süda ärka üles” ja „Ta lendab mesipuu poole”. „Raskemateks” lugudeks võeti end jälle kokku, lasti dirigendil oma sõna sekka öelda ning arvestati sellega ja püüti anda endast parim. Sisse jäi kokkuvõttes tasakaalukas ja rahulik tunne.

Peale kontserti talletati endale mällu Paldiski linnavaateid ning kulgeti nautima üksteise seltskonda looduslikumasse keskkonda. Toimus üks äraütlemata mõnus päikesepaisteline piknik küngaste vahelises meretuulte eest kaitstud lohus. Algatuseks kustutati suurem nälg ja janu ning siis asuti jagama oma suupisteid sõpradega. Kes jõuaks ära nimetada kõiki neid käest kätte ringlevaid vorste, maisipulki, kalakonserve, hapukapsaid, präänikuid, rediseid... Loogilise päevajätkuna võeti suund jälle rongijaama, jäädvustades teel kõike vaatamisväärset (Pilt 8, Pilt 9). Aega parajaks tehes meenus isegi mõni laul, mille viis sai ühiselt üles võetud.

Ja jällegi jõuti ilma igasuguste suuremate sekeldusteta koju viivale elektrirongile. Istuti külg külje kõrval, juteldi, naerdi, joodi, söödi, vaadeldi, oldi.

Anneli Kengsepp

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010