Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Heategevuslik kontsert lasteaias "Õunake"

2006. aasta novembrikuu teisel päeval kogunes Kalevi Kammerkoor Mustamäele, erivajadustega laste lasteaeda "Õunake". Lasteaial täitub tänavu viies tegutsemisaasta ning sellega seoses olid toimekad kasvatajad koos lasteaia juhtkonnaga korraldanud lastele ja laste vanematele perepäeva. Ürituse raames oli üks kasvatajatest palunud Kalevi Kammerkoori, et kas me ei võiks sellel toredal päeval väikese etteastega lastele päikest tuua. Ja mis sai meil selle vastu olla. Kutse võeti kahel käel vastu.

Hoolimata äkitselt muutunud ilmastikuoludest suutsid koori liikmed kohale jõuda, lasteaia üles leida ning pärast mõningast kohanemist saime alustada häälte lahtilaulmisega. Ja juba tuligi kutse lavale. Seadsime sammud lasteaia saali poole, kus vanemad ja lapsed kenasti istet olid võtnud. Et tegemist oli hingedepäevaga, oli ka meie etteaste natuke rohkem kodumaine ja hingele lähedasem. Esinemist täiendasid kohati laste rõõmsad kilked, kuid see muutis kogu ürituse veelgi soojemaks.

Kui ettekandmisele tuli laul nimega "Üks on õunapuu mäella" oli saalis kohe tunda elavnemist, sest haakus see ju lasteaia nimega. Oh neid emotsioone... Lasteaia juhataja asetäitja andis seejärel koori dirigendile koos tänusõnadega üle laste endi valmistatud kingituse - paberist vormitud õunakese koos pühendusega.
Selle peale teatas dirigent ega meie etteaste ei ole sugugi lõppenud. Esitusele tuli veel kaks laul. Üks neist - Homme - tõi nii mõnelegi lapsevanemale pisara palgeile, sest sõnum sellest, kuidas kõik halb jääb maha ja homne oma uute saavutustega, oli selles lasteaias erilisel kohal.

Ja saigi meie esinemine Õunakeses läbi.
Aplaus. Tänusõnad. Nagu ikka.

Lasteaia juhataja tuli koori ka isiklikult tänama ning tegi meile maja peal väikese ringkäigu. Vaatasime, millised on ruumid, kus lapsed oma päevi veedavad. Käisime liikumisteraapia ruumides, soolakambris, tunnetustoas. Kogu see maja on natuke teistmoodi. See on vajalik selleks, et need lapsed saaksid areneda ning maailma tundma õppida.

Meie omalt poolt saime lastele ja nende vanematele anda ühe rõõmsa õhtupooliku. Need lapsed on erilised ja seetõttu vajavad nad suuremat hoolitsust ja tuge - läbi laulmise, rõõmu ja sisemise päikese saime me seda neile anda.

Gaili Eding

 

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010