Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Kontsert Niguliste kirikus

Millal? 9. detsember 2006.
Kus? Niguliste kirikus
Kes? Kalevi Kammerkoor, ansamblid -7, Kuus Kuud ja Tuuli Raadik oboel.
Mis toimus?

Kell 12.30 algas üleni musta riietatud kooriliikmete kogunemine, sest nii oli eelnevalt ju kokku lepitud ja enne kontserti oli vaja hääled ilusti puhtaks laulda ning harjutada ka liikumist. Ega siis Kalevi Kammerkoor niisama lavale ei lähe ja oma laule ei laula. Ikka väikese liikumisega. Umbes tunni pärast oli selge, et tõotab tulla taas suurepärane ja ilus kontsert.

Järgnev pooltund kujunes ettevalmistuse tähe all – mehed sättisid ette kikilipsud, naised kohendasid meiki ja sättisid oranžid sallid mustale riietusele värviandjaks. Tervitati kuulama tulnud mehi, naisi, lapsi, teisi pereliikmeid, sõpru, kolleege, tuttavaid jne.

Ning kell oligi 14.00 ehk aeg anda oma parim.

Tavapärasest erinevalt alustas koor laulmist kiriku tagaosas – kõlas Kedrovi Svete Tihii. Seejärel astus ette ansambel Kuus Kuud, mille jooksul koor ennast kaheks jaotununa kiriku keskele paigutas. Kahe koori lugudena kõlasid Haec est Dies ja Mu süda ärka üles.

Järgnes ansambli -7 etteaste.

Koori esituses tulid veel ettekandele Urmas Sisaski "Tere Taevakuninganna", Sergei Rahmaninovi "Tebe Pojem", William Giffordi " Rejoice, ye tenants of the earth", Erki Meistri "Sanctus", Gyorgy Orbani "Daemon Irrepit Callidus", Tuudur Vettiku "Nokturn" ning kontserdi lõpetas Inglise jõululaul "Ding dong".

Mis edasi sai?

Kontsert lõppenud, omastega, sõpradega muljed vahetatud, suundus suurem osa kooriseltskonnast Harku järve lähedal asuvasse Megazone´i, kus amburid üllatasid taas oma organiseerimisvõime ja fantaasialennuga. Seltskond jagati 4-liikmelisteks gruppideks, kes siis kolme grupi kaupa suundusid linnalahingut jäljendavas strateegilises lasermängus teineteiselt mõõtu võtma. Kuigi esimest korda mängijatel oli alguses suhteliselt raske aru saada keda, kuidas ja millal lasta tuleb, möödusid 15 minutit mängusaalis usinalt teineteise pihta tulistades ja punkte kogudes või siis kaotades. Kõik mänguruumist väljujad särasid õnnest ja higist. Au Kunnile, kes suutis mängust ära tuua suurima punktisumma ja parimale naislaskurile Riinale.

Õhtu jätkus piljardimängu, muusika ja tantsuga, aruteludega ning muidugi oli vaja ära lahendada naiste kaasavõetud veinid ja meeste kaasavõetud viinad. Mida ka hoogsalt tehti. Ettekandmisele tulid Päikesejänkude uued vastvalminud palad.

Ja siis?

Seoses asjaoluga, et osa seltskonnast oli end lubanud teisele üritusele, mis leidis aset Kannu Kõrtsis, otsustati, et kõik järelejäänud pidustejad liituvad nendega. Ja nii saigi seltskond teisaldatud. Veel mõned tantsud, õnnitluslaul sünnipäevalapsele, veel tantsu ja oligi aeg koju suunduda.

Pildid tegi kontserdikülastaja Merike:

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010