Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Hispaania... Viimsi... Los Kalevados... bueno!!!!!!

Ühel kenal hilissügisesel päeval tegid Vanalinna Segakoori esindusisikud Kalevi Kammerkoorile Erki isikus ootamatu ettepaneku – esineda 8. detsembril 2001 koos Niguliste kirikus ning lisaks viia läbi ühine after-party. Kaalunud natuke nimetatud ettepanekut, leidsime selle üldse mitte paha olevat, ja saatsime oma koori esindajad Vanalinna omadega läbi rääkima. Kohtumine kulges üldiselt teineteisemõistmise õhkkonnas ja korraldustegevuse tulemus sai järgmine. Laupäeva, 8. detsembri ennelõunal andsime kahe kooriga Nigulistes kontserdi...

Vanalinna Segakoor esines esimesena, soojendas publiku kenasti üles, ja kui Kalevi Kammerkoor oma etteaste lõpetas, kestsid ovatsioonid veel hea mitu minutit. See kontsert oli ajalooline ka selles mõttes, et maailmas esimest korda kõlas meie esituses viisisepp Erki Meistri uudisteos Regina Angelorum. Kõlas küll, kuigi vahepeal valesti. Vanalinna Segakoori kava oli sedapuhku olnud Hispaania-mõjutustega. Sama teema sai üle kantud Kose Talveaeda, kus samal õhtul toimus ühine fiesta. Sa süda, kus naised olid vaeva näinud, kes sajalisi luhvtitanud ja vinged kostüümid laenutanud, kes nädal otsa ise õhtuti küünlavalgel kleidi kallal näputööd teinud. Tulemus sai nii või teisiti kaunis. Meestest jäid teistest enam silma paar sombreerodega ja/või lopsakate vuntsidega mehhiklast ja vennad Panderased.

Kiidame Vanalinna Segakoorist pärit kokka, kes hiigelsuure pannitäie maitsvat paellat (maakeeli riisiroog) pidulistele kehakinnituseks valmistas! Kalevi Kammerkoori traditsiooniline ämbrijook oli samuti meeleolu loomisel abiks, pidu sai väga kiirelt hoo sisse.

Kuna mõlemas kooris on äärmiselt palju loovinimesi, toimusid iga natukese aja tagant etteasted. Nende järjekord on tänaseks meelest läinud, aga mõningad mälupildid kangastuvad ikka. No näiteks esines debüütkavaga menukalt Kalevi Kammerkoori kergemuusikaansambel Los Kalevados. Vanalinna Segakooril oli vastu panna juba kogenud kuid samas lapselikult puhta ja rikkumata pasunakäsitlusega pillimeeste punt Tomahawk Brothers. Tõsiselt hea ja kaunis ansambel, soovitame soojalt! Siis oli järsku lava paksult täis kauneid neide, nende hulgas üks graatsiline noormees. Ei olnud need taevast laskunud inglid, hoopis Kalevi Kammerkoori naisrevüügrupp Angelitas Kalevadas (Eestimail rohkem tuntud Kalevi Inglite nime all). Ja külalisesinejana tenorist Stanislav. Ütleme nii, et poole tantsu pealt läks sassi, millest publik tänu meie enesekindlatele nägudele mõistagi aru ei saanud. Ei ole vist vaja mainida ovatsioonide kestvust. Ka Vanalinna Segakoori naised olid eelnevalt hoolega jalakeerutamist harjutanud ja tantsisid väga ilusasti ja püüdlikult, aga noh, nende kuus naist meie 95%-lise naiskooseisu vastu paraku ei saa.

Vahepeal ikka söödi-joodi-lobiseti ka. Siis järsku suunati rahvavoorid talveaia rohelusest kõrvalruumi, kus üllatusena kepsutas nõtke tantsukunn Almer Jansu, õpetades kõigile soovijatele salsat. Selgus, et kui ise asja keeruliseks ei aja, siis polegi salsa väga raske tants. Naha võttis sellegipoolest märjaks. Peaasi on edaspidi tantsupartnereid teavitada, et Almer Jansu isiklikult õpetas mind tantsima!

Natuke anti hingetõmbeaega, siis võttis laval kohad sisse The Primitivist All Stars Band, loomulikult Kalevi Kammerkoori päritolu (kuigi koosseisu juured ulatuvad juba aegade hämarusse, kui poisid Kalevi Kammerkoorist veel undki ei osanud näha). Ei ole siin muud kosta, kui HEA BÄND, HEA BÄND!! Nende siiras esinemine ja hingepuudutav repertuaar pani naised põlvist nõrkema ja lava ees kiljuma, bändimeestel võttis lavalt lahkumisel tükk aega, et end külgekleepunud fännidest läbi rebida.

Õhtu edenedes tekkis ka rohkem tantsupaare, kes siis lindimuusika või vahepeal jõudu ja julgust kogunud bändide elava esituse saatel õõtsuda või hüpelda võisid. Vahepeal toodi kuskilt välja kringel, mis oli küll väga maitsev, kui mis enne peo lõppu jälle kuskile kokku pakiti, nii et viimased peolt lahkujad (meie koori esindus) oma kodinaid kõhu korisemise saatel pidid kokku korjama. Aga üldkokkuvõttes ei saa muidu, kui tuleb tõdeda, et hoolimata mõningatest organisatoorsetest möödarääkimistest oli kohe väga-väga tore pidu!

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010