Avalehele ESTENGRUS
Kalevi Kammerkoor
Koosseis Kroonika Album Muusika Kontakt Kooriliikmele
Kontsert

 

Ameerika, juuli 2004

AMEERIKA

„Ameerika on paha maa, hea, et meie sinna ei saa...” (vanast malevalaulust)

AEG

4.–18. juuli 2004

MARSRUUT

Tallinn – Helsingi – Frankfurt – New York – Salt Lake City – Pocatello – New York – Washington – New York – Tallinn

EESMÄRK

Reisi sihiks oli edukas esinemine Idaho osariigi pealinnas Pocatellos toimuval rahvusvahelisel koorifestivalil 7.–11. juulil. Festivalil osales kümmekond koori üle maailma (Riiast, Bostonist, Marylandist, Taiwanist, Hispaaniast, Venemaalt, Ameerikast) ja esitas väga erinevat, korraldajate poolt valitud tasemel muusikat. Kalevi Kammerkooril läks, liialdamata, väga hästi: publiku vastuvõtt oli kõikjal suurepärane, korraldajate kiidusõnad siirad. Toredad olid kohtumised teiste kooridega. Festivali lõppkontsert ja ühislaul „Sing the World Together” oli mitmeti tähenduslik: spetsiaalselt seks puhuks looduna tekitas tugevat ühtekuuluvus- ja härdustunnet, samas andis teadmise, et meie üldlaulupidude pioneeriaeg on ammu möödas.

POCATELLO JA POCATELLOLASED

Pocatello - armas linnake mägede süles, mille nimbusest meiegi osa saime: vanalinn, Idaho ülikool, loomaaed, veekeskus, Holt Arena (Ameerika suurim?) sisehall, ajaloo- ja indiaani muuseum. Veidi kaugemal indiaanlaste reservaat, Lava Hot Springsi kuumaveeallikad, Pebble Creeki suusamäed...
Mormoonid, inimesed nagu meiegi, ainult ilma kohvi ja alkoholikiusatuseta. Oma templid on nad osanud teha mõjusateks ja salapärasteks.

YELLOSTONE´I RAHVUSPARK

Ühe päevaga Yellostone’i ära ei vaata. Muljet avaldab see küll, eriti oma gigantsete detailide poolest: geisrid, joad, mäed, jõed.

SALT LAKE CITY

Päike loojub seal soolajärve.

WASHINGTON

Rendiautodega Washingtoni kihutamine vääris küünlaid. Vastuvõtt ja kontsert Ameerika saatkonnas läksid igati korda. Kohalike eestlaste südamlikkuse ning külalislahkuse eest suur aitäh!

PS! Päris kummastav on võimalus parkida Valge Maja ette ja täiesti tasuta.

BALTIMORE

Kodune mereäärsus tagasiteel.

HAMBURGER

Väikese liialdusena võib nentida, et ükskõik millise kõlaga toitu tellida, kohustuslikuks elemendiks oli ikka kotlet kahe saia vahel, isegi reservaadi sööklas.

MÄLESTUSED

Igati positiivsed! Seltskond suurepärane, teekond inspireeriv, USA – tagasi meelitav.

Liitu fännilistiga
Saad info kontsertide jm kohta otse oma meilile.
 
Saada kiri koori veebitoimetusse
 
 
28.09.2010